Κυριακή 17 Φεβρουαρίου 2013

Πάμε Στοίχημα Primera Division: ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ – ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ

Προϊστορία (από 1993): 8-4-15
Α’ Γύρος: ΑΤΛΕΤΙΚΟ-ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ 2-1

ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ: Πήγε για το βαθμό και τα κατάφερε, κρατώντας τη Μπέτις στο 0-0. Πολύ καλύτεροι οι γηπεδούχοι και πολύ τυχερή η Βαγιαδολίδ με την αστοχία που είχαν οι επιθετικοί της Μπέτις, ειδικά στην επανάληψη. Στο 75’ έμεινε με 10 λόγω της αποβολή του Ρουκάβινα. Τρίτη αγωνιστική χωρίς νίκη (0-2-1), αλλά μικρό το κακό για την ομάδα του Τζούκιτς, που διατηρήθηκε στο +10 από τη γραμμή του υποβιβασμού. Τα 10 από τα 12 τελευταία κόντρα στην Ατλέτικο ήταν γκολ-γκολ, όπως και τα 7 από τα 9 τελευταία εντός. Τιμωρημένος ο αμυντικός Σερένο (14 συμμ.). Εκτός ο αμυντικός Βαλιέντε (18 συμμ./1 ασίστ).

Εντός: 5-4-3
Γκολ: 23-15
Τελευταία 5: 2-2-1

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ: Κακή εμφάνιση για την Ατλέτικο στο Βαγιέκας, που τελικά ηττήθηκε δίκαια με 1-2. Οι γηπεδούχοι πήγαν με άγριες διαθέσεις και βρέθηκαν να προηγούνται με 0-2 στο ημίχρονο. Η Ατλέτικο έδειχνε ανήμπορη να ανατρέψει την κατάσταση, μόνο προς το τέλος φάνηκε να ξυπνάει και μείωσε με τον Φαλκάο στις καθυστερήσεις. Άτυχη στον πρώτο αγώνα κόντρα στη Ρουμπίν για το Γιουρόπα. Είχε τον έλεγχο του αγώνα, 68% κατοχή, 24 σουτ, έπαιξε και με παίχτη παραπάνω για ένα ημίχρονο, αλλά κατάφερε να χάσει με 0-2. Επηρεάστηκε από το γρήγορο γκολ των φιλοξενούμενων (6’) και δέχτηκε και δεύτερο στο τελευταίο δευτερόλεπτο (95’). Ο επαναληπτικός την Πέμπτη. Με δύο ήττες στα 3 τελευταία στο πρωτάθλημα, είδε τη Ρεάλ να την πλησιάζει στους 4 βαθμούς. Δεν έχει κερδίσει στα 8 τελευταία σε όλες τις διοργανώσεις, 5 για το πρωτάθλημα. Χωρίς απουσίες απόψε.

Εκτός: 4-2-5
Γκολ:c 11-17
Τελευταία 5: 3-0-2

Πρόταση: Περίεργο το timing για την Ατλέτικο, αλλά με πλήρες ρόστερ μετά από καιρό μπορεί να φύγει με τη νίκη από Θορίγια, ο άσσος στις εταιριες στοιχηματων δίνεται σε τιμές 2,10.